آندره بوچلی andrea bocelli در سال ۱۹۵۸ در منطقه توسکانی درایتالیا به دنیا آمد. منطقه ای با تابش شدید خورشید ومزارعی زراندود از گندم. او از دوران کودکی آوازهای سنتی ایتالیا را می شنید و با صدای بچه گانش می خواند.

شیفتگی او نسبت به اپراهای معروف وردی و بوچینی محسوس بود . بخت با بوچلی کوچک یار بود که چشمان کم سویش در اثر یک حادثه در زمین فوتبال بشدت آسیب دید و درهای موسیقی را به روی او باز کرد.

او خود می گوید: اگر تقدیر به این گونه رقم نخورده بود حال من در فوتبال هم بازنشسته شده بودم. او با موسیقی تسکینی برای دردهایش پیدا کرد و در این هنگام که دوازده ساله بود شروع به نواختن پیانو و فلوت کرد.

بوچلی پیش ازآنکه وارد دانشگاه پیزا شود در چندین جشنواره جوانان شرکت کرد و موفق به ربودن چندین جایزه ونیز شد. در دانشگاه پیزا آندره آ رشته حقوق را برگزید و تا مدرک دکترا پیش رفت. در شبهای تابستان آندره آ برای اهالی دهکده و میهمانها آریاهای معروف اپرا را می خواند و این باعث شد که به تشویق و اصرار پدورمادرش به شهر تورین برود و در کلاسهای تخصصی فرانکو کورلی شرکت کند. این تمرینات چندین سال طول کشید و در اوان سی سالگی او را برآن داشت که در کافه های شهر پیزا، به خواندن آثار پاپ که بسیار هم به آنها علاقه مند بود روی بیاورد.

اجرای آثاری از جری لوئیس، دین مارتین، فرانک سیناترا و ادیت پیاف. به نوشته ی سایتهای اینترنتی او در این کافه ها شنوندگان آثارش را یافت و بت دوم زندگیش را. «انریکا» انریکا عاشق صدای بوچلی بود و با او ازدواج کرد. دانشجویی که نابینایی بوچلی نیز نتوانست او را از هدفش بازدارد و نقشی بسیار تعیین کننده در آینده بوچلی به عهده گرفت.

در سالهای اوائل دهه ۹۰ میلادی، آندره آ در چندین تور آوازی شرکت کرد و سرانجام در سال ۱۹۹۵ او قراردادی با شرکت sugar در شهر بولونیا امضا کرد. در سال ۱۹۹۶ کاست رومانس (Romanza) وارد بازار ایتالیا و اروپا شد و همچون یک بمب تمامی محافل هنری را تکان داد. قطعات vivo per lei (زندگی می کنم برای او و رومانس (Romanza) برای هفته های متوالی درصدر آهنگ های روز منتخب مردم و منتقدین بودند. بوچلی پس از انتشار این آلبوم معروفترین خواننده ایتالیایی جهان شد و حال نوبت خواندن در کنار بزرگترین ستارگان موسیقی اپرا و پاپ جهان بود.

لوچانو پاوارتی، اروس راماتزوتی، سلین دیون، زوکرو، خولیو ایگلیساس، دولچه پونتش، باربارا استرایسند… آلبوم دوم و سوم بوچلی گلچینی از آریاهای مذهبی و اپرایی و آوازهای ناپلی بودند که با ارکستر بولونیا اجرا و ضبط شد.

اکنون بوچلی بزرگترین خواننده تنور جهان محسوب می شد و سپس نوبت به کنسرت بزرگ پاریس رسید. آندره آ بوچلی درباره موفقیتهایش می گوید: اپرا برایم مهم است. موسیقی برایم مهم است اما خانواده ام از همه چیز برایم مهمترند.

در اواخر سال ۱۹۹۸ آلبوم Sogno (رؤیا) وارد بازار موسیقی شد. این آلبوم سرآغاز موفقیت بوچلی در آمریکا بود. بازاری که عملاً برروی محصولا ت غیرآمریکایی، بسته است. آواز Sogno و Prayer که به همراهی سلین دیون اجرا شده است اوج هنر آوازی بوچلی را نشان می دهند. در سالهای ۹۹ و ۲۰۰۰ بوچلی کنسرتها و تورهای بسیاری در اطراف جهان داشته است. کنسرت آمریکا، انگلستان و ایتالیا از جمله این کنسرتهاست. رهبران ارکستر نامداری از جهان موسیقی کلاسیک آندره آ را در کنسرتهایش همراهی کرده اند و آنها نظرات متفاوتی راجع به صدا و هنر او دارند.

زوبین مهتا معتقد است که بوچلی شیرین و گرم می خواند اما آن سبک قدرتمند وپرشکوه تنورهایی همچون دل موناکو یا دومینگو در کار او به چشم نمی آید.به عقیده منتقدان او هنوز بسیاری فرصتها در پیش رو دارد که بهترین تنور جهان بشود.

بوچلی گاه گاهی در نتهای بالا، با لرزش خفیف درصدا مواجه می شود که می تواند خطری بزرگ برای یک خواننده باشد. اما در عوض هیچکس بازدم طولانی او را ندارد. اما همه اینها بر بوچلی نابینا بخشودنی است چرا که او یکی از حسی ترین آوازه خوانان جهان است. او با وجود نابینایی در چندین اپرا نیز به ایفای نقش پرداخته است. یکی دیگر از آلبوم بوچلی اجرای پانزده قطعه بسیار تکنیکی و بسیار زیبا از وردی، به رهبری زوبین مهتاست.کنسرتی از بوچلی هم بر روی ویرانه های نیویورک صورت گرفت که با استقبال بسیار زیادی مواجه شد.

آندره بوچلی به موازات موسیقی در فعالیتهای بشر دوستانه  بسیار فعال می باشد  ؛ بنا به تواضع این شخصیت برجسته انسان دوست شما بزرگواران را ارجاع میدهم به مراجعه سایتها یی که ذیلا به آنها اشاره می شود :

رای دیدن سایت رسمی آندره بوچلی اینجا کلیک کنید

http://www.4shared.com/file/50334418/47850297/Andrea_Bocelli__Sarah_Brigtman.html?s

۰ Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تماس با ما

نظر و درخواست خود را نوشته و برای ما ارسال نمائید، طبعا در اولین زمان مقتضی خوانده شده و پاسخ داده خواهد شد

Sending

©2019 همه حقوق و مطالب متعلق است به سایت ادب نامه دات کام و حقوق نوشته های سایت نیز به نویسندگان محترم تعلق دارد

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account

رفتن به نوارابزار